Bakan Çelik, buğday fiyatlarını açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Çelik  , 2017 yılı için Anadolu ekmeklik kırmızı sert buğdayın alım fiyatını , ton başına 940 lira olarak açıkladı.

haber7
0

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik , 2017 yılı için Anadolu ekmeklik kırmızı sert buğdayın alım fiyatını , ton başına 940 lira olarak açıkladı.

Çelik , açıklanan fiyatlara , kaliteye göre yüzde 5 e kadar da ilave artış uygulanacağını , düşük vasıflı buğdayın ton başına taban fiyatını ise 800 lira olarak belirlediklerini söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik , Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü nce ,  Konya nın Sarayönü İlçesi ndeki Gözlü Tarım İşletmesi nde düzenlenen 67. Geleneksel Hasat Bayramı na katıldı.

Burada biçerdöver kullanarak ilk hasadı gerçekleştiren  Bakan  Çelik , daha sonra deneme ekimi yapılan alanları gezdi. Ardından hasat bayramı etkinliklerine katılan  Bakan  Çelik , yaptığı konuşmada  buğday  taban fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hububat üretimi için güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çeken  Bakan  Çelik , geçen yıla göre hububatta yüzde 4 ,5 lik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =