Tutuşan ısı yalıtımı apartmanı yaktı

Sivas'ta mahalle arasında apartmanın yüzeyine püskürtülen  ısı  yalıtım maddesinin tutuşması sonucu 5 katlı binayı alevler sardı.

haber7
0

Olay akşam saat 18.30 sıralarında Yeni Mahalle , Battalgazi Caddesi üzerindeki 5 katlı Emmioğlu  apartmanı  nda meydana geldi.

İddiaya göre caddede oynayan çocukların otları tutuşturmasıyla binanın dış yüzeyine  ısı   yalıtımı  için uygulanan poliüretan köpük malzemesi tutuştu.

Çevredeki mahalle sakinlerinin kendi imkanları ile müdahale etmeye çalıştığı  yangın  için itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Bu sırada rüzgarın etkisi ile alevler bir anda tüm binanın duvarını sararak üst katlara kadar ulaştı.

Binada oturan kişiler tahliye edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri , iddiaya göre önce caddenin bulunduğu yere farklı istikametten gelince , kapan nedeniyle giriş yapamadı. Caddenin diğer tarafından giriş yapmak zorunda kalan ekipler , gecikmeli olarak yangına müdahale edebildi. Ancak kısa sürede büyüyen alevlerin etkisi ile binanın en üst katında bulunan Yalçın Y. ye ait apartman dairesinin teras kısmı tamamen kül oldu. Alt katlarda bulunan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =