Gazi polis memuru Yılmaz  felç  riskine rağmen Ankara ya yürüdü

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) darbe girişiminde  yaralanarak 10 kez ameliyat edilen  Gazi   polis   memuru  Halil İbrahim  Yılmaz  ,  cuntacıları unutturmamak için "felç"  riskine   rağmen  İstanbul dan  Ankara  ya  yürüdü.

milliyet
0

AA

Mardin de 15 Mart 2001 de görev yaparken katıldığı bir operasyonda  yaralanarak  Gazi  olan  polis   memuru  Halil İbrahim  Yılmaz  , FETÖ nün 15 Temmuz daki  darbe girişimi sırasında raporlu olmasına  rağmen  silah arkadaşlarının yardımına  koştu.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde cuntacıların açtığı ateş sonucu  yaralanarak ikinci kez  Gazi  olan  Yılmaz  , ardından organ nakli dahil 10 kez  ameliyat edildi.

Yılmaz , doktorların ameliyat sonrası  felç  kalma riski bulunduğunu  söyleyip "yürüyemez" demelerine  rağmen  10 gün önce 15 Temmuz şehitlerini anmak ve  cuntacıları unutturmamak amacıyla İstanbul dan  Ankara  ya yürüyüşe geçti.

Bugün  Ankara  nın Kızılcahamam ilçesine ulaşan  Yılmaz  , Kızılcahamam  Tepesi ne 4 Türk bayrağı dikti.

Gazi  Yılmaz  , burada yaptığı açıklamada , "Bizler 15 Temmuz da göreve  giderken Allah rızası için vatanı , milleti ve bayrağı korumak için gittik. Şanlı  Türk bayrağımız Türkiye nin her köşesinde ebediyen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =