FETÖ'nün bakanlık yapısı çökertildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MİT , FETÖ'nün Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı gibi kritik birimlere eleman yerleştirmeye çalışan yapısına operasyon düzenledi.

haber7
0

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) FETÖ ye yönelik araştırmalarda , FETÖ nün Dışişleri Bakanlığı , İçişleri Bakanlığı , Gençlik ve Spor Bakanlığı ve askeri okullara eleman kazandırmaya çalışan bir birimini belirledi. Yapının "Suriçi Eyaleti" adı altında Bayrampaşa , Fatih , Esenler , Gaziosmanpaşa da faaliyet gösterdiği , diğer kolunun ise Ankara da faal olduğu tespit edildi.

 ÇALIŞMA EVLERİ 

Örgütün , örgüte sadık kalacak kişileri tespit edip  KPSS  için çalışma kampına aldığı anlaşıldı. Araştırmalarda yapının "Çalışma evleri" olarak adlandırılan bu evlere alınan kişilere , ders ve örgütle ilgili eğitimler verdiği anlaşıldı. Daha sonra ise bu kişilerin devlet kadrolarına yerleştirilmesi için çalışmalar yapıldığı anlaşıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı nın koordinesinde yürütülen operasyonda , 24 şüpheli tespit edildi. 9 ilde operasyon düzenlendi. Eş zamanlı baskınlarda şüphelilerden 9 u gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =