Tekirdağ Valiliği ormanlık alanlara girişi yasakladı!

 Tekirdağ   Valiliği  tarafından orman yangınlarının önüne geçebilmek için Süleymanpaşa , Malkara , Şarköy ve Çerkezköy ilçelerinde  ormanlık   alanlara  giriş yasaklandı.

milliyet
0

AA

Tekirdağ  Valiliği  , orman yangınlarının önüne  geçebilmek için 4 ilçede  ormanlık   alanlara   girişi  yasakladı.  Valilikten yapılan yazılı açıklamada , Orman Yangınları ile Mücadele  Komisyon Kararları nın 2. maddesi gereğince Süleymanpaşa , Malkara , Şarköy ve  Çerkezköy ilçelerindeki  ormanlık   alanlara  görevliler dışında girişlerin  yasaklandığı bildirildi.

 Kuraklık ve yangın riskinin en yüksek olduğu 30 Eylül e kadar yasağın  devam edeceği belirtilen açıklamada , şu ifadelere yer verildi: "Tekirdağ İli 2017 Yılı Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon  Kararlarının 2. Maddesinde belirtildiği şekilde; Süleymanpaşa ilçesinde tescilli  mesire yerleri , Kumbağ-Çamlık mesire yeri , Malkara yolu Kınıklar mesire yeri ,  Yazır Göleti Şehir Ormanı haricindeki Değirmenaltı Atatürk Ormanı , Kumbağ ,  Yeniköy , Yukarıkılıçlı , Aşağıkılıçlı , Avşar , Çanakçı , Yayabaşı , Ahmetçe ,  Akçahalil , Yazır mahalleleri sınırlarındaki ibreli orman alanlarına , Malkara  ilçesinde Deveci , Yenidibek , Teteköy , Sarıpolat , Haliç , Izgar , Yaylagöne ,  Yaylaköy , Çimendere , Ahmetpaşa , Emirali , Sağlamtaş , Çınaraltı mahalleleri  sınırlarındaki ibreli orman alanlarına , Çerkezköy ilçesinde İstasyon mahallesi ,  Ambardere ve Kuşbahçe mevkii , Çerkezköy Tepeemlak Mahallesi sınırlarındaki ibreli  orman alanlarına , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =