Sinema destek başvuruları başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığının ,  sinema  sektörüne sağlayacağı destekler için başvurular e-Devlet'ten yapılabilir hale geldi.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanlığının ,  sinema  sektörüne sağlayacağı destekler için başvurular artık e-Devlet ten yapılabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada , "Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun" hükümleri çerçevesinde  sinema  sektörüne sağlanan desteklere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre ,  sinema  alanında Türkiye de tek olan Bakanlık fonu ile animasyon film yapım , araştırma ve geliştirme , belgesel film yapım , ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen , kısa film yapım , senaryo ve diyalog yazım , uzun metrajlı kurgu film yapım ve yapım sonrası türlerinde  destek  veriliyor.

Yoğun ilgi gören desteklere ilişkin yılda bin 500 ün üzerinde proje başvurusu alınıyor. Başvuruların internet üzerinden alınması amacıyla Bakanlık tarafından aynı anda 8 başvuru işlemi , e-Devlet kapısı üzerinden kullanıcıların erişimine açılıyor.

En üst seviye siber güvenlik önlemleriyle yürütülecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =