ABD uçuşlarında Laptop yasağı kaldırıldı mı

 ABD  nin Atatürk Havalimanı ndan yapılan uçuşlara getirdiği kabinde elektronik cihaz yasağının kaldırılmasının ardından yolcular 102 gün sonra New York a yapılan ilk seferde elektronik cihazları ile uçağa bindi.

hurriyet
0

25 Mart ta bu yana  ABD  ve İngiltere  uçuşlarında  elektronik cihazların uçak kabinine alınmasına yasak getirilmişti.  ABD   uçuşlarında  yasağın kaldırılmasının ardından bugün İstanbul Atatürk Havalimanı ndan Türk Hava Yolları nın TK-3 sefer sayılı uçağı ile saat 06.45 te New York John F. Kennedy Havalimanı na seyahat eden yolcular 102 günlük yasağın ardından , dış hatlar gidiş katında önce özel güvenlik bölümünden pasaport ve adres bilgilerini kayıt ettirdi. Check-in işlemini yapan yolcular elektronik cihazlarını yanına alarak boarding için 228 nolu salona geçti. Burada özel güvenlik pasaport işlemlerini yaptı. Daha sonra yolcuların elektronik cihazları ve kabin içine aldıkları eşyaları iz dedektöründen geçirilerek uçağa bindi.

8 ÜLKE 10 HAVALİMANINDA YASAK UYGULANDI
Güvenlik önlemleri kapsamında  ABD  Başkanı Donald Trump ın 8 ülkedeki 10 havalimanında  ABD  ye doğrudan sefer yapacak uçuşlar için yolcuların , kabin içerisine cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokma  yasağı  getirilmişti. Türkiye nin yanı sıra Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) , Amman (Ürdün) , Cidde , Riyad (Suudi Arabistan) , Doha (Katar) , Kahire (Mısır) , Kazablanka (Fas) ve Kuveyt (Kuveyt) yasak kapsamına alınmıştı. Yasak ilk olarak 3 gün önce Abu Dabi de , ikinci olarak da Türkiye de kaldırılmış oldu.

ATATÜRK HAVALİMANI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =