Düğün zehir oldu! 141 kişi....

Ardahan'da düğünde yedikleri yemekten zehirlenen aralarında gelin ile damadın da olduğu 143  kişi  hastaneye kaldırıldı.

haber7
0

İl merkezine bağlı Değirmenköy de gerçekleştirilen Mustafa ve Nurcan Ünal çiftinin düğün törenine katılanlara tavuk , pilav , ayran ve tatlı ikram edildi. 

Yemeğin ardından gelin ile damadın da olduğu 143 kişide kusma ve mide bulantısı şikayetleri görüldü. Düğünde yedikleri yemekten zehirlendikleri belirtilen 143  kişi  , ambulanslarla ve düğüne katılanlar tarafından  Ardahan  Devlet Hastanesine kaldırıldı.

BAŞSAVCILIK: HAYATİ TEHLİKESİ OLAN YOK

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı , düğün yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırılan 143 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığını ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. İl merkezine bağlı Değirmenköy de gerçekleştirilen Mustafa ve Nurcan Ünal çiftinin düğün töreninde ikram edilen yemekten zehirlenerek  Ardahan  Devlet Hastanesine kaldırılan 143 kişiden tedavisi tamamlanalar taburcu edildi. Zehirlenenlerden bazıları ise hastanede müşahede altına alındı. 

Ardahan Devlet Hastanesinde görevli Dr. Mehmet Cağlar Özgür , gazetecilere yaptığı açıklamada , olayın gıda zehirlenmesinden kaynaklandığına dikkati çekerek , "Hastaneye müracaat edenlerin tamamına besin zehirlemesi teşhisi konuldu. Besin zehirlenmesinin tam olarak neden kaynaklandığı ilerleyen zamanda netleşecek." dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =