Bayramlaşmaya giden ailesi onu böyle buldu!

Burdur'un Bucak İlçesi'nde yüzde 90 zihinsel  engelli  26 yaşındaki Hasan Yalvaç'ın , kaldığı bakım merkezinde dövüldüğü iddiasıyla babası tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

haber7
0

Bucak ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı na bağlı Özel Burdur Bucak Bakım Merkezi nde kalan yüzde 90 zihinsel engelli HASAN Yalvaç ı görmek için Ramazan Bayramı nda gelen  ailesi  , çenesi ve gözü morarmış halde buldu. Yetkililere durumu soran aile "merdivenden düştü" cevabı aldı. Hastaneye götürülen Hasan Yalvaç ın çenesinde 6-7 kırık olduğu , gözünün de kan topladığı tespit edildi. Baba 55 yaşındaki Seracettin Yalvaç , önceki gün Bucak Şehit Emin Kepçe Polis Merkezi ne giderek olayla ilgili şikayetçi oldu.

YÜZDE 90 ZİHİNSEL ENGELLİ Emekli Seracettin Yalvaç , Balıkesir de oturduklarını belirterek , "Oğlum Hasan ın yüzde 90 zihinsel özrü bulunmakta. Hasan ın 8 ay öncesine kadar evde bakımını biz yapmaktaydık. Eşimin rahatsızlanmasından dolayı oğlumun bakımı için devlete müracaat ettik ve oğlumu İzmir de bir bakım merkezine yerleştirdik. Yaklaşık 2 ay kadar kaldıktan sonra yer sorunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =