Karaman da Şehit Oğuzhan Küçük ü 10 bin kişi uğurladı

HAKKARİ nin Şemdinli İlçesi Tekeli üs bölgesine PKK lı teröristlerin saldırısında saldırıda şehit olan sözleşmeli er 22 yaşındaki  Oğuzhan   Küçük  , memleketi Karamanda toprağa verildi. Cenaze töreninde oğlunun tabutunun başına gele

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Muammer ŞEN/  Karaman  ,

Şehit  Oğuzhan   Küçük  ün cenazesi evin önünde , uzman çavuşken 28 Şubat döneminde ordudan ihraç edildiği öğrenilen babası Alaaddin  Küçük  , kendisi gibi Hakkaride sözleşmeli er olarak görev yapan ağabeyi 27 yaşındaki Mücahit Hazma  Küçük  , annesi Şerife , kız kardeşi Saliha  Küçük  ile akrabaları ve vatandaşlar tarafından karşıladı.

Operasyon bölgesindeyken kardeşinin şehit olduğu haberini alan ve cenazeyle birlikte üzerindeki kamuflajlarıyla Karamana gelen ağabey Mücahit Hamza  Küçük  ile oğlunun kamuflajı ve şapkasını giyen baba Alaaddin  Küçük  , cenaze aracının arkasında yürüyerek tabuta dokunup şehit  Oğuzhan  Küçüke veda etti.

Şehidin cenazesi evin önünde helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınacağı 15 Temmuz Ak Tekke Demokrasi Meydanına getirildi. Törene  Karaman  Valisi Fahri Meral , Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Apaydın ,  Karaman  Garnizon Komutanı Personel Albay Yurdakul Türkmen , askeri ve mülki erkan ile yaklaşık 10 bin  kişi  katıldı.

VATANA MİLLETE FEDA OLSUN

Buradaki tören öncesi şehit olan oğlunun tabutu başına gelen baba Alaaddin  Küçük  dua ettikten sonra asker selamı durarak Allahım şahadetini kabul et yarabbi. Vatana millete feda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =