Abana ilçesindeki bir köyde , sosyal etkinliklerin yapıldığı binada  gaz   sıkışması   sonucu  meydana gelen patlamada köy muhtarı ağır yaralandı.

haber7
0

Kastamonu nun Abana ilçesindeki bir köyde sosyal etkinliklerin yapıldığı binada  gaz   sıkışması   sonucu  meydana gelen patlamada , köy muhtarı ağır yaralandı.

Elmaçukuru köyü muhtarı Niyazi Ateş , Ramazan Bayramı dolayısıyla geleneksel bayram pilavını hazırlamak amacıyla sosyal etkinlik binasına gitti. Mutfakta hazırlıklara başlayan Ateş in ocağı yakmak için çakmağı ateşlemesiyle birlikte  patlama  meydana geldi.

Vücudunda yanıklar oluşan Ateş , 112 acil servis ekiplerince Abana Devlet Hastanesine kaldırıldı. Buradaki müdahalenin ardından  Kastamonu  Devlet Hastanesine sevk edilen Niyazi Ateş , yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Köy sakinlerinden olan İl Genel Meclis Üyesi Ziya Eker , AA muhabirine , muhtar Ateş in yaklaşık 60 yıldır sürdürülen bayram pilavı geleneği için hazırlık yaptığını aktardı.

Muhtarın dün akşam hazırlıklara başladığını , gece saatlerinde de evine döndüğünü belirten Eker , günün ilk ışıklarıyla yeniden çalışmaya başladığını söyledi.

Ateş in bu sırada  gaz  kokusunu hissettiğini fakat tehlikeli olacağını düşünemediğini dile getiren Ziya Eker , "Ocağı yakmak için çakmağı ateşleyince  patlama  meydana geliyor. Binanın bacası , kapı ve pencereleri yerinden fırlıyor. Başından ayak tırnaklarına kadar ağır yanıklar oluşan muhtarımız , can ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =