Tekirdağ, Trabzon, Van Ramazan Bayramı namazı saat kaçta? (Bayram namazı saatleri 2017)

 Ramazan   Bayramı   namazı   saat  kaçta? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017  Ramazan   Bayramı  namaz vakitleri belli oldu.  Tekirdağ  ,  Trabzon  , Van’da bayram  namazı   saat   kaçta  kılınacak? İşte  Tekirdağ  ,  Trabzon  ,  Van  bayram  namazı  saatleri

milliyet
0

Ramazan  Bayramı  namaz  saatleri  belli oldu. 25 Haziran Pazar günü kılınacak olan bayram  namazı  Sakarya , Samsun ve Ordu’da  saat   kaçta  olacak?  Tekirdağ  ,  Trabzon  , Van’da bayram  namazı  vakitleri…

TEKİRDAĞ BAYRAM NAMAZI SAATİ: 06:29

TRABZON BAYRAM NAMAZI SAATİ: 05:40

VAN BAYRAM NAMAZI SAATİ: 05:32

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Kurban  Bayramı  namazını kılmaya , uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

 3) Hem imam , hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle , cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

ikİnci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

4) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =