Çocukları bağımlı doğan çift, hastaneden kaçtı

Antalya'da madde bağımlısı olarak dünyaya gelen R.E.A.'nın uyuşturucu bağımlısı babası 26 yaşındaki R.A. ile annesi 22 yaşındaki B.A. , tedavi için yatırıldığı  hastaneden  kaçtı.

haber7
0

Kepez İlçesi nde oturan R.A. , 3 yıl önce tanıştığı B.A. ile geçen yıl evlendi. Evlenmeden önce arkadaş ortamında uyuşturucu madde kullanmaya başlayan çift , bağımlılıktan kurtulmak için birkaç kez girişimde bulunmasına rağmen başarılı olamadı. Hamile kalan B.A. , uyuşturucu kullanmaya devam etti. Çiftin 5 ay önce  doğan  ve R.E.A. adını verdikleri erkek bebeklerinin de  bağımlı  olduğu anlaşıldı. Anneanne 47 yaşındaki Gülnar T. , doktorların tavsiyesi ile kızından aldığı torununa hem baktı hem de tedavisini üstlendi. Haftalarca ağlama krizine giren minik bebek , anne sütünden de mahrum kaldı.

TEDAVİYE ALINDILAR 25 Mayıs ta çiftin dramını Bebekleri de uyuşturucu bağımlısı  doğan  çiftin feryadı: Lütfen bizi kurtarın başlığıyla duyurulmasının ardından Sağlık Bakanlığı nın talimatıyla R.A. ve B.A. çifti , tedavileri yapılmak üzere ,  Antalya  Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde yer alan Sağlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =