Bakan Arslan, Mogan Gölü, Avrupa nın en büyük iç su dip temizliğini kapsıyor

ULAŞTIRMA , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet  Arslan  ,  Mogan   Gölü  nün çalışmasının  Avrupa  nın birinci , dünyanın ikinci en  büyük  iç su  dip   temizliğini  kapsadığını söyledi.

milliyet
0

DHA

akan  Arslan  , Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka , Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert , Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ,  Mogan   Gölü  nün  dip  çamuru temizliği için göle kurulan istasyonlardaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.  Bakan   Arslan  ve Başkan Duruay , yosun ve bitki toplama vasıtasıyla  gölden çekilen bitkileri karaya çıkardı. Temizlik denilince , gölün içerisindeki pis çamurun alınıp dışarıya atması diye bir algı olduğunu ifade eden  Bakan   Arslan  , Bizim burada yaptığımız , çevreye hiçbir şekilde zarar vermeyecek , dipten taradığımız çamuru , otu , yosunu ayrıca değerlendirdiğimiz ve çıkardığımız suyu da temizledikten sonra da tekrar göle kazandırdığımız bir çalışma yapıyoruz. Biz bunu çok önemsiyoruz" dedi.

SAATTE 4 BİN METREKÜP MALZEMEYİ KARAYA BASACAĞIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptıkları sözleşme çerçevesinde bakanlıklarının , ülkenin bütün kıyılarında tarama işlemini yerine getiren 40 ın üzerinde deniz filosu olduğunun altını çizen  Bakan   Arslan  ,  Mogan   Gölü  nde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Farklı özelliklere haiz gemilerden kaynaklı ciddi bir filomuz var. Biz bu filodan 4 tekneyi buraya getirdik. Özellikle en  büyük  teknemiz  olan İMBAT ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =