Domates fiyatı dip yaptı
Etiketler:

ANTALYA nın Demre İlçesi nde domatesin kilosu 6-7 kuruşa kadar düşerken , üreticilerin satamadığı domatesler Tırlara yüklenip salça fabrikalarına gönderildi.

milliyet
0

DHA

Türkiye nin en önemli turfanda üretim merkezlerinden biri olan Demre de  Domates  fiyatları  dip  yaptı. Her gün onlarca Tır  Domates  , salça fabrikalarına gitmeye başladı. Demre de en kaliteli  Domates  60 kuruşla , 1 lira arasında satılmaya başladı. Ancak üretimin artması ile birlikte çok kaliteli olmayan  Domates  , alıcı bulamayınca salça fabrikaları tarafından satın alındı. Demre Toptancı Hali nde çok kaliteli olan  Domates  60 kuruş , salkım  Domates  1 lira , elika , verti ve seyit  Domates  80 kuruştan satılıyor.

Demre Komisyoncular Derneği Başkanı Fahri Duran , "Sert geçen kış nedeniyle bir ay süreyle yükselen  Domates  fiyatları karşısında ülkede bir fırtına koparıldı. Hayat pahalılığının suçlusu olarak  Domates  gösterildi. Bugün domatesin kilo  fiyatı  sadece 6-7 kuruşa kadar düştü. Yetkililer ve basın organları bunu da görsün. Allah aşkına 1 kilo  Domates  6-7 kuruş olur mu? Çiftçi evine ekmek götürmek için sandığını sadece 80 kuruşa topluyor ve Tırlara yüklüyor. Belki Tırın bulunduğu alana getirdiği mazot parasını , toplam emeğini bile çıkaramıyor. Buyursunlar bunu da görsünler" dedi.
 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 1.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %22 / %78


Etiketler: Domates , Fiyat ,  dip  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =