Uşak ta doktor şiddeti iddiası

Sağlık-Sen  Uşak  Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu , Kemalöz  Aile Sağlığı Merkezi nde görevli aile hekimi A.İ.A nın bir hemşireyi ısırdığını ,  başka bir aile hekimini darbettiği , bazı hemşirelerin üzerine saf alkol  döktüğü

milliyet
0

AA

Aloğlu , beraberindeki sendika temsilcileri ile Kemalöz Aile Sağlığı  Merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada , aile hekimi A.İ.A. ile ilgili çok  sayıda şikayet aldıklarını söyledi.

A.İ.A nın merkezde çalışan bir doktoru darbettiğini , bir hemşireyi  bacağından ısırarak yaraladığını , yine dinleme odasında oturan hemşirelerin  üzerine saf alkol dökerek tehdit ettiğini Aloğlu , aile hekiminin akıl sağlığının  yerinde olmadığını düşündüklerini belirtti.

A.İ.A nın vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına ağır hakaretlerde  bulunduğunu , sosyal medya hesapları üzerinden tehditler savurduğunu öne süren  Aloğlu , "A.İ.A. herkese küfredip hakaretlerde bulunuyor , 4 ,5 ayda merkeze gelen  hasta sayısı yarı yarıya azaldı. Hakkında savcılığa yapılmış şikayetler var , bir  an önce A.İ.A nın görevde alınması gerekli. Merkezdeki 4 hekim arkadaş ve tüm  sağlık çalışanları şikayetçi." dedi.

Uşak Halk Sağlığı Müdürü Hasan Kaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =