Dere taştı, köy sular altında kaldı

Karaman'ın merkeze bağlı Kameni Köyü'nde yoğun yağmur ve dola yağışının ardından derenin taşması sonucu köyün özellikle ahır ve açık besi alanları  sular   altında  kaldı.

haber7
0

Karaman ın merkeze bağlı  Kameni Köyü  nde yoğun yağmur ve dola yağışının ardından derenin taşması sonucu köyün özellikle ahır ve açık besi alanları  sular   altında  kaldı. Çok sayıda kümes hayvanı ve 5 adet koyun ve keçi telef olurken , meyve ağaçlarının büyük bir bölümü zarar gördü. Yaklaşık 70 hane ve 300 nüfusa sahip  Kameni Köyü  nde yaklaşık 1 saat süren yağmur ve dolunun ardından köyden geçen  Dere  taştı. Derenin taşması sonucu özellikle ahır ve açık besi alanları  sular  altında. Meyve bahçeleri de dola nedeniyle zarar gördü.

Köylülerin İl Özel İdare ye haber vermesi üzerine vidanjörle  sular  tahliye edildi. Su baskını nedeniyle çok sayıda kümes hayvanının telef olduğunu belirten  Kameni Köyü  Muhtar azası Celalettin Akkar , 5 adet koyun ve keçinin de telef olduğunu ifade etti.

Dolu nedeniyle kiraz , kayısı ve elma ağaçlarının da zarar gördüğünü belirten Akkar , Yağan yağmur ve dolu nedeniyle mağdur olduk. Hayvanlarımız telef oldu , meyve ağaçlarımız zarar gördü. Köy halkımız çiftçilik ve besicilikle uğraşıyor.  Başka gelir kaynağı yok. Mağdur olduğumuz için devletten gerekli destekleri bekliyoruz dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =