Tatil rezervasyonu yapacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutmazsanız...

Seyahat acenteleri ve oteller , yaz sezonunun başlaması ve okulların kapanmasıyla birlikte tatilini Ramazan Bayramı nda yapmak isteyenler için deniz , kum , güneş üçlemesinden , yeşil ve serin yayla tatillerine , kültür turlarından yurt dışı g

milliyet
0

AA

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Ramazan Bayramı nda Türk vatandaşların tercihinin yurt içi turlarda Akdeniz ve Ege bölgelerine yoğunlaştığını belirten Ulusoy , Antalya da Kemer , Belek , Alanya ve Side , Ege de Bodrum başta olmak üzere Didim , Kuşadası , Marmaris ve Fethiye nin ilgi gördüğünü , kültür turlarında ise Kapadokya , Kuzey Ege ve Karadeniz turlarına talebin yoğunlaştığını bildirdi.

Ulusoy , yurt dışı turlarında da vizesiz Balkan turlarının öne çıktığını , Balkanlar ın yanı sıra Yunanistan , İspanya , İtalya turları ve Orta Avrupa turlarına talep bulunduğunu dile getirdi.

"GEÇEN YILIN ALTINDA KALMASINI BEKLİYORUZ"

Geçen yıl 9 günlük Ramazan Bayramında yaklaşık 350 bin kişinin tatile çıktığını ve 500 milyon lira civarında pazar hacmi oluştuğunu anlatan Ulusoy , "Sahil bandında yer alan tesislerde ortalama doluluk yüzde 90 a ulaşmıştı. Bu yıl bayram tatilinin kısa olması nedeniyle iç pazar kaynaklı otel doluluk oranlarının geçtiğimiz yılın altında kalacağını düşünüyoruz." dedi.

Turizmde 2017 yaz sezonunun geçen yıla göre daha iyi geçeceğini düşündüklerini ifade eden Ulusoy , şöyle konuştu:

"Rusya pazarının yeniden açılması , Ukraynalıların ülkemize kimlikle girmesine olanak sağlayan düzenlemenin devreye girmesi ve birçok farklı pazarda talebin yavaş da olsa yeniden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =