İşte ilk görüntüler! Kim Jong-un yine sarstı

Dünyayı nükleer denemeleriyle tedirgin eden Kuzey Kore , dün bir kez daha füze fırlattı. Başarılı denemede füze 6 dakika boyunca havada kaldı. Lider  Kim  Jong-un’un bizzat takip ettiği kısa menzilli scud füzesinin  görüntüler  ortaya çık

milliyet
0

milliyet.com.tr

Kuzey Kore füze denemelerine ara vermeden devam ediyor. Son 3 haftada 3 başarılı deneme yapan Kuzey Kore lideri  Kim  Jong-un dün bir ay içinde dördüncü denemesini yaptı.

Bu kez kısa menzilli scud füzesi fırlatıldı. Denemenin başarılı geçtiği füzenin 6 dakika boyunca havada kaldıktan sonra Japonya karasularına indiği belirtildi. Savaş başlığı taşıma kapasitesi olan füze , 450 kilometre yol katediyor.

Dünyayı  yine  diken üstine getiren denemeye ait fotoğraflar bugün ortaya çıktı. Yeni teste Japonya ve Güney Kore den sert tepkiler geldi. Rusya ise , uluslararası topluma Kuzey Kore ye baskı yapılması çağrısı yaptı.

Rusya dan saatler sonra ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından Kuzey Kore yi bombardımana tuttu. Trump , "Kuzey Kore komşusu Çin e büyük saygısızlık yapıyor ancak Çin soko çalışıyor" dedi.

Nisan ayında Kuzey Kore ile nükleer savaşın eşiğine gelen ABD yönetimi , Pyongyang yönetiminin en önemli müttefiki Çin e baskı yaparak  Kim  Jong-un u füze denemelerinden vazgeçirmeyi deniyor.


Etiketler: Kim Jong-un , Kuzey Kore , nükleer , füze , balistik füze ,   silah , uçaksavar , son dakika haberleri , son dakika , haberler ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =