Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Türkiye Denizciler Sendikası  grev   kararı  aldı.

milliyet
0

AA

Türkiye Denizciler Sendikası Şehir Hatları Şubesi  İzmir  Temsilcisi Ali Ekber Yıldırım , AA muhabirine yaptığı açıklamada , İZDENİZ A.Ş yönetimiyle toplu iş görüşmelerinin ocak ayından bu yana devam ettiğini , bir sonuç çıkmaması üzerine greve  kararı  aldıklarını söyledi. Sendikalarına 250 çalışanın üye olduğunu aktaran Yıldırım , şunları kaydetti: 

"Sözleşme taslağında zam oranını yüzde 20 olarak belirledik. Yönetimin bize teklifi yüzde 9 oldu. Biz diğer şirketleri de göz önüne alarak son talep olarak yüzde 15 belirledik. Uzlaşma çıkmayınca  grev   kararı  aldık. Yarın saat 15.30 da aldığımız  grev  kararını Konak Vapur İskelesi ne asacağız.  grev  yapacağımız tarihi ise Genel Başkanımız Hasan Pekdemir açıklayacak."

Uzlaşmak istediklerini vurgulayan Yıldırım , "İzmir  dakika  haberleri">Büyükşehir   dakika  haberleri">Belediyesinde  bulunan diğer şirketlere verilen zam oranını bizler de istiyoruz. İZELMAN şirketinde toplu sözleşmede yüzde 16 , İZENERJİ şirketinde ise yüzde 13 ile 15 arasında zam yapılarak imza atıldı. Biz de onlar kadar istiyoruz. Zaten fazlasını istemiyoruz. Umarız  grev   kararı  asılınca yetkililer üzerine düşeni yapar , bizim yüzümüzü güldürür." diye konuştu. Yıldırım , uzlaşma sağlanamaması durumunda Üçkuyular-Bostanlı arabalı feribot ile körfez hatlarındaki vapur seferlerinin duracağını kaydetti.


Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =