TÜSİAD Başkanı Bilecik ten çok önemli OHAL açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu  Başkanı  Erol  Bilecik  ,  OHAL  hakkında  önemli  açıklamalarda bulundu

haberturk
0

Gazete Habertürk ün haberine göre , Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu  Başkanı  Erol  Bilecik  , Maliye Hesap Uzmanları Vakfı (HUV) tarafından düzenlenen “Yeni Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi Paneli”nde , Türkiye’de olağandışı olaylar yaşandığına ve ciddi güvenlik tehditleri altında kalındığına işaret etti.

İş dünyasının normalleşme ihtiyacının aradan geçen 10 ay içerisinde gittikçe arttığını belirten  Bilecik  , “Bizler her gün iş yapmaya çalışırken yurtdışı paydaşlarımızdan  OHAL  koşulları devam ettiği müddetçe Türkiye’ye gelemeyeceklerini duyuyoruz.  OHAL  sona ermeden sözleşme imzalamalarının kurum içi mevzuatları gereği mümkün olmadığını söyleyen yabancı yatırımcılarımızın sayısı da yüksek” diye konuştu.

Türkiye’de  OHAL  süreci devam ettiği için tedarik zincirlerinin güvenliğinin dahi sorgulanır hale geldiğini söyleyen  Bilecik  , uluslararası arenadaki algının Türkiye’dekinden farklı olduğunu söyledi.

‘YENİ DÖNEME GİRECEĞİZ’

Bilecik , Türkiye’nin ekonomide yeni bir döneme gireceğine ve atılım yapacağına inandığını belirterek “Bunu hep beraber  çok  çalışıp , dış dünya ile ilişkilerimizi iyileştirerek , aynı zamanda içeride rekabet gücümüzü artırıcı reformları yapıp öngörülebilir bir yatırım ortamı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =