Tekno Ramazan vakti!
Etiketler:

 Ramazan  davulu , imsakiye , zikirmatik , iftar yemeği , Karagöz Hacivat gibi  Ramazan  ayına özel pek çok uygulama mobilde yerini aldı. Oruç tutanlara yardım edebilecek mobil uygulamalara mercek tuttuk

milliyet
0

Hanife Baş / Tech Köşe

Ramazan teknolojiye de geldi.  Ramazan  ayına özel pek çok mobil uygulamanın kullanımı artarken yenileri de mağazalarda yerini alıyor.  Ramazan  davulundan iftar yemeklerine , zikirmatikten Karagöz Hacivat oyununa kadar pek çok uygulama bulunuyor. Hem App Store hem de Google Play’deki bu uygulamalar oruç tutanlara yardım ediyor.

Ramazan Davulu: Her ne kadar mahallenizdeki davulcu sizi uyandıracaksa da işi yine de sağlama almak istiyorsanız cep telefonunuza bir  Ramazan  davulu uygulaması indirebilirsiniz. Bu alanda her iki platformda pek çok uygulama var. En iyilerinden biri Google Play’de ‘Ramazan Davulu’. Uygulamada alarm özelliği de var. Kullanıcılara davul çalma imkanı veriyor ve davul sesini kullanarak alarm oluşturulmasını sağlıyor.  Ramazan  davulu sesini sahura kalkmak için veya iftar vaktini anımsamak için bir alarm olarak kullanabiliyorsunuz. Yeni nesil Davul HD Pro gibi uygulamalar da var. HD kalitede davul çalma uygulamasıyla en güzel ritimleri tutturarak müzik bilginizi konuşturabilirsiniz.

İmsakiye: Her şehrin özel imsak ve iftar  vakti  bilgilerini sunan pek çok ücretli ve ücretsiz mobil uygulama bulunuyor.

Uygulamalarda alarm ve uyarı sistemleri de mevcut. En popülerlerinden biri ‘İmsakiye 2017.’ Hem Android telefonlar hem de iPhone’lara indirilebiliyor. Türkiye’deki tüm il ve ilçelerin imsakiye ve iftar vakitlerini gösteriyor. Diyanet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =