İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasatanesi nin Hasdal a taşınmasına protesto

Akif Hamzaçebi ,  İstanbul   Üniversitesi   Tıp   Fakültesi  Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

haberturk
0

TBMM Başkanvekili ve CHP  İstanbul  Milletvekili Akif Hamzaçebi , Çapa daki  İstanbul   Üniversitesi   Tıp   Fakültesi  Hastanesi nin  Hasdal  a taşınacağı şeklindeki açıklamalar üzerine Fatih te çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca toplanan 10 bin adet imzayı TBMM ye sunmak için teslim aldı. Hastane önünde açıklama yapan Hamzaçebi , "Tek yanlı bir iradeyle bir karar verip , buraları  Hasdal  a , 15 kilometre öteye taşıyacağım demek İstanbullulara eziyet etmek demektir" dedi.  

Akif Hamzaçebi ,  İstanbul   Üniversitesi   Tıp   Fakültesi  Hastanesi önünde konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ,  İstanbul   Üniversitesi   Tıp   Fakültesi  Hastanesi nin  Hasdal  a taşınacağı şeklindeki açıklamalarını hatırlatan Hamzaçebi , kararın son  derece yanlış olduğunu vurguladı.  

DHA nın haberine göre , her iki hastanenin hem Fatih hem de tarihi yarımada için önemini anlatan Hamzaçebi , "Tarihi yarımadadaki kamu hizmeti veren kurumların bir başka yere taşınarak bu meseleyi değerlendirmek son derece yanlıştır.  İstanbul  denilince akla gelen tarihi yarımadadır. Tarihi yarımada , insanlığa miras kalmış bütün insanların koruması gereken bir yerdir. Tarihi yarımadanın fiziksel , kültürel ve mimari özellikleriyle korunması karar altına alınmıştır. Bu dokuyu bu özelliği muhafaza etmek bizim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =