Toyota Safety Sense, bazı modellerde standart oldu

 Toyota  , geliştirilmiş aktif güvenlik sistemlerinden 'Toyota  Safety  Sense' sistemini , artık birçok modelinde  standart  donanım olarak sunuyor.

haber7
0

Toyota  Safety   Sense  sistemi; Corolla’nın benzinli modellerinin Premium versiyonunda , Verso ve Auris modelinin Premium versiyonunda , Auris Touring Sports’un benzinli modellerinde , Avensis’in tüm versiyonları ile yenilenen Yaris ve Yaris Hybrid modellerinin X-trend ve Style versiyonlarında  standart  olarak yer alıyor.

Toyota  Safety   Sense  sisteminde; Ön Çarpışma Önleyici Sistem , Şerit Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar en önemli özellikler arasında bulunuyor.

ÖN ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR

Toyota  Safety   Sense  içinde yer alan Ön Çarpışma Önleyici Sistem , yoldaki diğer araçları algılamak için kamera ve lazer sensörleri kullanarak olası bir çarpışma algılandığında , sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor. Mevcut koşullara göre fren desteğinin devreye girdiği sistem , sürücü fren yapmak için geç kalırsa , çarpışmayı önlemek ya da çarpışmanın şiddetini azaltmak için şartlara göre otomatik olarak fren yapıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =