Sağanak sele döndü! Burdur sular altında...

 Burdur  da etkili olan  Sağanak  sonrası oluşan sel iki köyde evlerin , ahırların ve bahçelerin su  altında  kalmasına neden oldu. Can kaybının olmadığı olayda büyük maddi hasar meydana geldi.

milliyet
0

DHA

Burdur da dün akşam saatlerinde aniden başlayan  Sağanak  nedeniyle Kuruçay Köyü nde 3 ev , bunlara ait ahırlar ve bazı evlerin bahçeleri sel sularının  altında  kaldı.

Suludere Köyü nde de bir evi su bastı. AFAD ekipleri tarafından ev , ahır ve bahçelerdeki  sular  tahliye edildi. Olayda can ve mal kaybı yaşanmadı. AFAD ekipleri tarafından hasar tespit çalışması yapıldı. AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz de olay yerine gelerek çalışmaları inceledi.

Kuruçay Köyü nden 69 yaşındaki Medine Güzel , "Bir anda su geldi. Bahçemdeki ekili ürünler , odunlarımız , kömürlerimiz zarar gördü. Ne olduğunu anlayamadık" dedi.

31 yaşındaki Musa Korkmaz , Burdur- Fethiye güzergahında devam eden yol yapım çalışmasında menfez yapılmaması nedeniyle su baskınının gerçekleştiğini öne sürerek , "Yetkililere defalarca söyledik ama dinlemediler. Sonuç bu. Binlerce liralık zararımız var. İş işten geçtikten sonra yapıyorlar menfezi" diye konuştu.

Kuruçay Köyü Muhtarı Hasan Uyanık da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =