Ramazan ne zaman başlıyor? Oruç ne zaman? 2017

İslam a göre bereketi bol , hayrı çok olan  Ramazan  ayı , Kur an-ı Kerim in indiği ay olması sebebiyle , mübarek bir aydır.  2017   Ramazan  ne  zaman  başlıyor?

haberturk
0

On bir ayın sultanı  Ramazan  a sayılı günler kaldı. Müslümanlar bu mübarek ayda , İslam ın beş şartından birisi olan  Oruç  ibadetini tam olarak yerine getirmek için güzelce hazırlanarak , huzurlu bir  Ramazan  ayı yaşamaya çalışırlar. Peki  2017   Ramazan  ne  zaman  başlıyor?  Oruç  ne  zaman  tutulacak? İşte  Ramazan  ayı ile ilgili merak edilen her şey...

RAMAZAN NE  zaman  BAŞLIYOR?

İslam ın temel esaslarından birisi de ,  Ramazan  ayında  Oruç  tutmaktır.  Oruç  , ergenlik çağına ermiş bulunan akıllı her Müslüman a farz olan bir ibadettir. Manevi derecesi çok yüksek ve kazancı pek büyük olan  Ramazan  ayı , Müslümanlar tarafından 26 Mayıs Cuma yı 27 Mayıs Cumartesi gününe bağlayan gece girecekler.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği , sevgi , saygı ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği  Ramazan  ayına sayılı günler kaldı.  Ramazan  ayının diğer aylara oranla dini ve sosyal hayatta büyük önemi vardır.

RAMAZAN AYI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =