Çin Seddi nde kanserli çocuklar için koşacak

Büyük  Çin   Seddi  Maratonu na katılacak olan ilk Türk kadın Selin Söğütlügil , Türkiye deki  kanserli  çocuklara umut olmak için koşacak

haberturk
0

Büyük  Çin   Seddi  Maratonu na katılacak olan ilk Türk kadın Selin Söğütlügil , Türkiye deki  kanserli  çocuklara umut olmak için koşacak.

Program kapsamında geldiği Pekin de konuşan Selin Söğütlügil , 20 Mayıs ta koşulacak  Çin   Seddi  Maratonu na katılma fikrinin Türkiye de kanserle savaşan  çocuklar  için neler yapılabileceği düşüncesinden doğduğunu belirtti.

Bir seneden bu yana Kansersiz Yaşam Derneği ile çalıştığını ve bu kapsamda "Sporcu Melekler" adlı programın bünyesinde hizmet verdiğini vurgulayan Söğütlügil , "Hayatımda en sevdiğim iki şey , yazmak ve spor yapmak. Sporcu Melekler ekibi olarak spor faaliyetlerine katılıp topladığımız bağışlarla karşılıksız ve koşulsuz  kanserli  çocuklara destek olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Söğütlügil , 700 metre rakımda toplam 5164 merdivenlik Büyük  Çin   Seddi  Maratonu parkurunun iniş ve çıkışlarının getirdiği zorluk derecesinin kanser hastalığını temsil ettiğini kaydederek , "Bu maraton , çok meşakkatli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =