Yozgat  ın Çayıralan ilçesine bağlı bir köyde zihinsel  engelli kadına  cinsel  istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 12 sanıktan  9 u hapis cezasına çarptırıldı.

milliyet
0

Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , tutuklu sanıklar Sinan  T , Yetiş Y , Bahri G , Halil İbrahim L , Halil O , tutuksuz sanıklar D.D , E.Y , M.B ,  M.F. ve G.B. ile mağdur K.K nın

Mahkeme heyeti , "Cinsel  istismar  ve hürriyetinden yoksun kılma , konut  dokunulmazlığının ihlali" suçlarından yargılanan Sinan T ye 20 yıl 3 ay 22 gün ,  Bahri G ye 16 yıl 3 ay , Halil O ya 16 yıl 3 ay ve Yetiş Y ye 11 yıl 8 ay hapis  cezası vererek , tutukluluk durumlarının devamına  karar  verdi.

Tutuklu sanıklardan Halil İbrahim L yi 16 yıl 3 ay ceza hapis cezasına  çarptıran mahkeme , sanığın 40 bin lira kefalet ve adli kontrol kararı uygulanarak  tahliyesine hükmetti.

Tutuksuz sanıklardan G.B. ve M.B , 16 yıl 3 ay hapis cezasına  çarptırılarak 40 bin lira kefalet ve adli kontrol şartı ile M.F. ve D.D. ise 16  yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak adli kontrol şartı ve temyiz yolu açık  olmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkeme heyeti , B.Y , E.Y. ve A.K nın ise beraatine  karar  verdi.


Etiketler: yozgat ,  cinsel   istismar  davası ,  karar  ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =