ABD, Esed in iki kuzenini kara listeye aldı

 ABD  yönetimi , Beşşar  Esed  in  iki  kuzeninin aralarında bulunduğu 5 kişi ve 5 kuruluşu daha yaptırım listesine ekledi.

milliyet
0

AA

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisinden

Yaptırım listesine alınan Suriye vatandaşlarının Ihab Mahluf , Iyad  Mahluf , Muhammed Abbas , Samir Şakir Derviş ve Muhammed Bin-Muhammed Fris Quwaydır  olduğu açıklandı. Ihab ve Iyad Mahluf un Beşşar  Esed  in ve milyarder iş adamı  Rami Mahluf un kuzenleri olduğu öğrenildi.  ABD  ,  Esed  in anne tarafından kuzeni  olan Rami Mahluf a 2008 yılından bu yana yaptırım uyguluyor.

Ayrıca , Şam merkezli Al-Ajnihah ve Barly off-shore şirketleri , Cham  İslami Bankası , El-bustan Derneği ile Suriye Bilgi Teknolojileri Şirketi ,  ABD  nin  kara listesine eklendi. Açıklamada , El-bustan Derneğine Mahluf ailesinin  kontrolünde olduğu için yaptırım uygulanacağı kaydedildi.

OFAC Direktör Vekili John Smith , konuya ilişkin açıklamasında , "Suriye  hükümetinin sivillere yönelik acımasız saldırıları tüm şiddetiyle devam ediyor.  Suriye rejimi kendi vatandaşlarını karşı gaddar saldırılarını sürdürdükçe ,  ABD   Hazine Bakanlığı ,  Esed  e yardım edenleri hedef almaya ve Suriye deki çatışmaların  sona ermesine yönelik diplomatik çabaları desteklemek için  Esed  rejimine yönelik  siyasi baskıyı güçlendirmeye devam edecek" ifadelerini kullandı.

Washington yönetimi , nisan başında İdlib e düzenlenen kimyasal saldırı  nedeniyle Suriye rejimine bağlı Suriye Bilimsel Çalışmalar ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =