ABD, Esed in iki kuzenini kara listeye aldı

 ABD  yönetimi , Beşşar  Esed  in  iki  kuzeninin aralarında bulunduğu 5 kişi ve 5 kuruluşu daha yaptırım listesine ekledi

haberturk
0

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından yapılan açıklamada ,  Esed  rejiminin , Suriye halkına yönelik süren saldırıları nedeniyle yeni yaptırım kararlarının alındığı bildirildi.

Yaptırım listesine alınan Suriye vatandaşlarının Ihab Mahluf , Iyad Mahluf , Muhammed Abbas , Samir Şakir Derviş ve Muhammed Bin-Muhammed Fris Quwaydır olduğu açıklandı. Ihab ve Iyad Mahluf un Beşşar  Esed  in ve milyarder iş adamı Rami Mahluf un kuzenleri olduğu öğrenildi.  ABD  ,  Esed  in anne tarafından kuzeni olan Rami Mahluf a 2008 yılından bu yana yaptırım uyguluyor.

Ayrıca , Şam merkezli Al-Ajnihah ve Barly off-shore şirketleri , Cham İslami Bankası , El-bustan Derneği ile Suriye Bilgi Teknolojileri Şirketi ,  ABD  nin  kara  listesine eklendi. Açıklamada , El-bustan Derneğine Mahluf ailesinin kontrolünde olduğu için yaptırım uygulanacağı kaydedildi.

OFAC Direktör Vekili John Smith , konuya ilişkin açıklamasında , "Suriye hükümetinin sivillere yönelik acımasız saldırıları tüm şiddetiyle devam ediyor. Suriye rejimi kendi vatandaşlarını karşı gaddar saldırılarını sürdürdükçe ,  ABD  Hazine Bakanlığı ,  Esed  e yardım edenleri hedef almaya ve Suriye deki çatışmaların sona ermesine yönelik diplomatik çabaları desteklemek için  Esed  rejimine yönelik siyasi baskıyı güçlendirmeye devam edecek" ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =