Şok gerçek ortaya çıktı! Fayton çetesi çökertildi

İstanbul polisinden Adalar’da büyük operasyon... ‘Laçin’ olarak bilinen gayrimenkul zengini  fayton   çetesi  çökertildi.

haber7
0

Atlarıyla ünlü Adalar da  fayton  çetesine 300 polisle operasyon düzenlendi. Operasyon , İstanbul Adalar da geçen pazartesi günü gerçekleşti. Adalar Cumhuriyet Başsavcılığı nda görevli iki savcının yürüttüğü soruşturmada 300 polis , 17 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Adalar da "Laçin" olarak anılan ve liderliğini Y.A. nın yaptığı iki gruba yönelik operasyonda Y.A. ve oğulları E.A. , E. A. , İ.A. ile G.A. nın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Y.A. ya , eşine ve çocukları adına kayıtlı 19 faytona savcılığın talebi üzerine tedbiren el konuldu.

TEFECİLİK İDDİASI

Tehdit , tefecilik ve yağmayla suçlanan şüpheliler , faytonculara kimi zaman at satıyor , kimi zaman da  fayton  kiralıyordu. Çete , Adalar da faytoncuların ihtiyacı olan , yem , nal gibi tüm ihtiyaçların satışında da tekel konumundaydı. İddiaya göre çete üyeleri ada genelinde faaliyet gösteren faytoncuları borçlandırıyordu. Borçlar ödenmezse de mallara el koyuyordu. Polis , aramalarda tefecilik kapsamında verilen paraların kayıtlarına ulaştı. Şüphelilerin üzerinde yalı , işyeri ve ev gibi 45 ayrı gayrimenkul tespit edildi. Bu gayrimenkullere borçlarını ödeyemeyen kişilerden zorla alındığı iddiası üzerine tedbir kararı konuldu. Çete , Adalar da bulunan gayrimenkullerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =