Macron un ekmeklerini yapacak

Eşiyle girdiği iddia sonucu fırıncılığa başlayan Tunus asıllı Fransa vatandaşı Sami Bouattour , artık Elysee Sarayı nda yeni cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  un  ekmeklerini  yapacak.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

Paris in 13 üncü bölgesinde ekmek satış yeri bulunan Bouattour , 250 fırıncının katıldığı yarışmada birinci gelerek , bir yıl boyunca  ekmeklerini  Elysee Sarayı na arz hakkı kazandı. Paris te her yıl gerçekleştirilen , jüri üyeleri arasında Elysee nin şef aşçısının da bulunduğu 15 kişilik heyetin değerlendirme yaptığı "En iyi Fransız bageti" yarışmasını kazanan Bouattour soruları yanıtladı.

Daha önce 10 yıl restoran müdürlüğü yaptığını , eşi Olfa nın da bir lojistik şirketinde çalıştığını anlatan 50 yaşındaki Bouattour , fırıncılığa başlamasının tamamıyla eşinin fikri olduğunu belirtti.

Eşinin sürekli olarak birlikte iş yapmak istediğini söylediğini ifade eden Bouattour , "Bir sabah fırıncılık yapıp yapamayacağımı sordu ve daha sonra delice bir iddiaya tutuştuk" dedi. İş değiştirmenin başlangıçta zor olduğunu anlatan Bouattour , ancak yapılan işte başarı kazanmanın çok daha zor olduğunu kaydetti.

YARIŞMAYI KAZANDIĞINA ŞAŞIRMAMIŞ

Bouattour , Elysee Sarayı nın fırıncısı seçildiği yarışmayla ilgili , "Bu yarışmaya katılmaya başlayalı üç yıl oldu. İlk yıl ikinci geldim. İkinci yıl sekizinci bitirdim ve bu yıl da kazandım" dedi. Yarışmayı kazanmasına çok şaşırmadığını ifade eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =