Yaşaması ilik nakline bağlı!

1 milyonda bir görülen hastalığa yakalanan 1 yaşındaki Emir Ege Alaydın , hastalığının son aşamasında.  Yaşaması  için ise bir an önce  ilik  nakli olması gerekiyor

haber7
0

1 milyonda bir görülen hastalığa yakalanan 1 yaşındaki Emir Ege Alaydın , hastalığının son aşamasında.  Yaşaması  için ise bir an önce  ilik  nakli olması gerekiyor.

Ağır kombine immün hastası olan Emir Ege Alaydın ın bağışıklık sistemi çöktü ve vücudu enfeksiyonlara karşı direncini kaybetti. Emir bebeğin iyileşmesi için bir an önce  ilik  nakli olması gerekiyor. Hastalıklarla doğar doğmaz tanışan Emir Ege 7 aylıkken kusma ve ishal şikayetleri arttı. İncelemeler sonucu Emir in iliğinde zayıflama olduğu belirlendi.

Ankara Dışkapı Çocuk Hastanesi nde tedavisine başlandı. Bu süreçte vücut direnci düştü. Mikroplara karşı dayanıksız hale geldi. Bebeğe annesinden ve babasından yapılan  ilik  nakli denemeleri de başarısız oldu. Hastalıkta son evreye gelen Emir Ege Alaydın ın bir an önce  ilik  nakli olması gerekiyor.

 

 

Emir Ege nin babası Yiğit Alaydın , "Türkiye taramalarında da olumlu bir sonuç yok" dedi.

18-50 yaşında kronik rahatsızlığı olmayan , düzenli ilaç kullanmayan herkes  ilik  bağışında bulunabiliyor. Alınan üç tüp kanla kişinin  ilik   nakline  uygun olup olmadığı belirleniyor.

"Emir e uygun bir verici yok" diyen baba Alaydın , "O yüzden bekliyoruz şu an , fazla bir zamanımız da yok" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =