Akzo Nobel, ABD li PPG nin 26.9 milyar euroluk teklifini reddetti

 Akzo   Nobel  ,  ABD  li  PPG  nin 26.9  milyar   euroluk   teklifini  reddetti.  Akzo   Nobel  yönetimi ,  PPG  ile görüşmelere devam edilmeyeceğini açıkladı.

haberturk
0

ABD li boya üreticisi  PPG  Industries , Hollanda merkezli rakibi  Akzo   Nobel  şirketine yönelik satın alma  teklifini  yüzde 8 oranında arttırarak 26.9  milyar  euroya yükseltmişti.

haberturk.com un derlediği habere göre , Akzo’dan yapılan açıklamada şirketin teklifi reddettiği ve  PPG  ile görüşmelere devam edilmeyeceği kaydedildi.

Açıklamada reddetme kararının tekelcilikle ilgili risklerden ve kültürel farklılıklara dair endişelerden kaynaklandığı , Akzo’nun satılmasının şirketi değersizleştireceği belirtildi.

Elliott Advisors öncülüğündeki bazı  Akzo  hissedarları , teklifin değerlendirilmesi gerektiğini belirterek  Akzo  nun en azından  PPG  ile keşif müzakerelerine girmesini istiyordu. PPG’nin Akzo’nun kararına rağmen Hollanda yasaları uyarınca 1 Haziran’a kadar resmi teklifte bulunması bekleniyor.

Akzo CEO’su Ton Buechner , PPG’nin şirketi satın almasını önlemek için yatırımcılara 1.6  milyar  euro ödeme yapmayı ve şirketin kimya işletmesini satışa çıkarmayı planladıklarını söyledi.

27 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF... ARTIK BU SON

cbgAds.AdsInline SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ! 2000 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =