Kurtulmuş: Lütfen artık bu tabiri kullanmayın!

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan  Kurtulmuş  , 'İslamofobi' tabirinin İslam karşıtı çevreler tarafından üretildiğini belirterek 'lütfen  artık  bu  tabiri  kullanmayın' dedi.

haber7
0

Başbakan Yardımcısı Numan  Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesince düzenlenen 4. Uluslararası Şeyh Şaban-ı Veli Sempozyumu nun açılış programında yaptığı konuşmada , daha önce Haber 7 nin de gündeme getirdiği "İslamofobi" kelimesiyle ilgili önemli bir çağrı yaptı.  Kurtulmuş  , "lütfen  artık  bu İslamofobia tabirini kullanmayın" dedi.

Numan  Kurtulmuş  konuyla ilgili şöyle konuştu:

"İslam dünyasının iki temel tehlike ile karşı karşıya olduğunu ifade etmek isterim. Bunlardan birincisi , Müslümanların güç , kuvvet , izzet ve şeref kaybetmesiyle , Osmanlı Cihan Devleti nin çözülmesiyle birlikte sürekli içine kapanması , maalesef uluslararası alanda Müslümanların güçsüz kalması sonucu oluşturulan bir İslam karşıtlığıdır.

"LÜTFEN ARTIK BU TABİRİ KULLANMAYIN"

Son günlerde İslamofobia diyoruz. Lütfen bu  tabiri  kullanmayın. Bu emperyal bir dilin parçasıdır.

Fobi , kendiliğinden olan bir korku demek. Kişinin yenemediği , doğal olan bir korkudur. Ama bugünkü dünyada var olan , adına emperyal dilin İslamofobia koyduğu şey , üretilmiş bir  İslam düşmanlığı  , üretilmiş bir İslam karşıtlığıdır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =