'Menfez Paşası' 1 dolarını geri istedi

Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davası sanığı Zekeriya Kuzu , cüzdanında ele geçirilen bir doların koleksiyon parası olduğunu iddia ederek , paranın iade edilmesini talep etti.

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nün ( FETÖ) 15 Temmuz daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a yönelik suikast girişimi ile 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin üçü firari , 44 ü tutuklu 47 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince , adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu nda görülen davanın ikinci duruşmasının altıncı gününde , sanıkların toplanan deliller , tanık ifadeleri ve müşteki beyanlarıyla ilgili savunmaları ile talepleri alınmaya devam edildi.

Suikast timini yönetmekle suçlanan eski Özel Kuvvetler üyesi Binbaşı Şükrü Seymen , tanık N.K nin kendisiyle ilgili "FETÖ cü olduğunu biliyorum" ifadesini reddettiğini söyledi.

N.K nin devresi olduğunu belirten Seymen , "Devrem olmasına rağmen kendisini uzaktan tanıyorum. Hangi şartlar altında neden böyle bir ifade verdiğini bilmiyorum. Maddi delil sunarak iddiasını somutlaştırmasını beklerdim." dedi.

Daha önce "Verilen emir üzerine darbeye katıldım" dediğini hatırlatan Seymen , ifadesinin bu kısmının çarpıtıldığını öne sürdü.

Savcının mütalaasında Sönmezateş ile suikast girişimi öncesi aynı uçakla seyahat ettikleri bilgisinin yer aldığına işaret eden Seymen , "Sönmezateş ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =