PTT elektronik para ihraç edebilecek

OHAL kapsamında yayımlanan 690 sayılı  KHK  çerçevesinde ,  elektronik   para   ihraç  eden kuruluşlara  PTT  eklendi.

haber7
0

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayımlanan 690 sayılı  Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde ,  elektronik   para  ihraç eden  kuruluşlara Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) eklendi. Yapılan  düzenlemeyle  PTT  , Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan izin almadan  faaliyette bulunabilecek ve  elektronik   para  ihraç edebilecek. 

690 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması  Hakkında Kanun Hükmünde Kararname , Resmi gazete nin mükerrer sayısında  yayımlandı.

Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri , Ödeme Hizmetleri ve  Elektronik  para  Kuruluşları Hakkındaki Kanun da yapılan düzenleme çerçevesinde ,  elektronik  para  ihraç eden kuruluşlara ,  PTT  de ilave edildi.

Ödeme kuruluşu ve  elektronik   para  kuruluşu ile  PTT  nin Kanun  kapsamındaki denetimi , Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından  yapılacak.  PTT  , BDDK dan izin almadan faaliyette bulunabilecek ve  elektronik   para   ihraç edebilecek. Kanunun diğer hükümlerinin ,  PTT  ye uygulanmasına ilişkin usul  ve esaslar , BDDK tarafından belirlenecek. BDDK , Kanun kapsamında kurumca  yapılacak denetim sonucunda  PTT  nin , bu Kanun kapsamındaki ödeme hizmeti sunma  veya  elektronik   para  ihraç etme faaliyetlerini geçici veya süresiz  durdurabilecek.

Sermaye Piyasası Kanunu na ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =