Etiketler:

Karıncayı dahi incitmeyen kişi hiç insanı incitir mi? Çok zor... Zaten araştırmalar da suç işleyen insanların bir bölümünün küçüklüğünde hayvanlara eziyet ederek işe başladığını söylüyor. Tam da bu nedenle içimizdeki en savun

hurriyet
0

Peki , bizde durum nedir?  Hayvan   hakları  İzleme Komitesi’nin geçen günlerde açıkladığı rapor topluma ayna tutar nitelikte. Türkiye’de rakamlar pek de iç açıcı değil. Sadece 2016 yılında ‘en az’ 1 milyar 156 milyon 407 bin 473 (1.156.407.473) yaşam hakkı gaspı raporlanmış. Rapora yansıyanlar insan menfaati ve keyfi için , kasıtla , silahla , işkenceyle , zehirle öldürme , ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme , trafik kazaları , av katliamları... Bir de not düşülmüş:

“Toplumun tüm kesimlerine buradan sesleniyoruz: Yeryüzünde yaşayan her canlıya adil davranmadığımız sürece toplumumuza barış , adalet gelmeyecektir. Bizim kadar acıyı , korkuyu , stresi hisseden hayvanları yok saymak yerine daha adil , eşit bir yaşam ortamına ulaşmak için hayvanların  hakları  derhal teslim edilmelidir.”

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =