PTT elektronik para ihraç edebilecek

OHAL kapsamında  yayımlanan 690 sayılı KHK çerçevesinde ,  elektronik   para   ihraç  eden kuruluşlara  PTT eklendi. Yapılan düzenlemeyle  PTT  , Bankacılık Düzenleme ve Denetleme  Kurulundan izin almadan faaliyette bulunabilecek ve  elektronik   para 

milliyet
0

AA

Olağanüstü Hal

690 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması  Hakkında Kanun Hükmünde Kararname , Resmi Gazete nin mükerrer sayısında  yayımlandı.

Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri , Ödeme Hizmetleri ve  Elektronik  para  Kuruluşları Hakkındaki Kanun da yapılan düzenleme çerçevesinde ,  elektronik  para   ihraç  eden kuruluşlara ,  PTT  de ilave edildi.

Ödeme kuruluşu ve  elektronik   para  kuruluşu ile  PTT  nin Kanun  kapsamındaki denetimi , Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından  yapılacak.  PTT  , BDDK dan izin almadan faaliyette bulunabilecek ve  elektronik   para   ihraç edebilecek. Kanunun diğer hükümlerinin ,  PTT  ye uygulanmasına ilişkin usul  ve esaslar , BDDK tarafından belirlenecek. BDDK , Kanun kapsamında kurumca  yapılacak denetim sonucunda  PTT  nin , bu Kanun kapsamındaki ödeme hizmeti sunma  veya  elektronik   para   ihraç  etme faaliyetlerini geçici veya süresiz  durdurabilecek.

Sermaye Piyasası Kanunu na ilişkin düzenlemeler

Kararnameyle , 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu nun kapsamına  "gayrimenkul sertifikası" ile ilgili hükümler eklendi. Buna göre , gayrimenkul  sertifikası , ihraççıların inşa edilecek veya edilmekte olan gayrimenkul  projelerinin finansmanında kullanılmak üzere  ihraç  ettikleri , gayrimenkul  projesinin belirli bağımsız bölümlerini veya bağımsız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =