Martı nın iskeleti ortaya çıkmaya başladı

Kabataş Meydan Düzenleme Projesi’nde iskeleler şekillenmeye başlıyor. Çalışmalar havadan drone ile görüntülendi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

İHA

Kabataş Transfer Merkezi Projesi nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında kazık çakma işlemleri devam ederken çalışmalar havadan drone ile görüntülendi.

Kabataş’ta deniz , raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre etmek amacıyla yapımına başlanan , kanatları açık bir  Martı  şeklinde tasarlandığı için  Martı  Projesi olarak da anılan , “Kabataş Transfer Merkezi Projesi”nde denize doğru uzanacak iskeleler için kazık çakma işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Havadan bakıldığında denize doğru uzanan iskelelerin yavaş yavaş şekillenmeye başladığı görülüyor. İskelelerin yüksekliği ise şehrin siluetini bozmaması için 9 ,5 metreyi geçmeyecek. Öte yandan , proje kapsamında deniz otobüsü , vapur ve deniz otobüsü iskeleleri yenilenecek. Proje inşaatı sebebiyle Kabataş , 2 yıl deniz trafiğine kapalı olacak. Proje çerçevesinde yaklaşık 90 bin metrekarelik büyük bir alanın yeniden düzenlenmesi bekleniyor. Çalışmalar sürerken havadan drone ile görüntülendi.

20’ŞER METRE İLERLEME KAYDEDİLDİ

Tüp geçit ile Avrupa yakasından Anadolu yakasına yaya olarak geçebilmenin çok güzel olacağını belirten Melih Kandıra , “Ben bisikletime binip karşıya rahatlıkla geçebileceğim. Projenin bitmesi tahmini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =