Cudi'de hava destekli dev operasyon!

 Şırnak  yakınlarındaki  Cudi  Dağı'da tespit edilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için 3 günden bu yana devam eden  hava   destekli  operasyonlar sürüyor.

haber7
0

F-16 savaş uçakları ,  PKK  yuvalarına bomba yağdırıyor. Şırnak , Cizre ve  Silopi  ilçeleri ile Kuzey Irak arasındaki geniş bir yeralan  Cudi  Dağı nda tespit edilen kalabalık bir terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla 3 gün önce başlatılan  hava   destekli  büyük  operasyon  sürüyor. Askerlerin yanısıra güvenlik korucularının da katıldığı operasyonda , Diyarbakır dan havalanan savaş uçları da tespit edilen terörist gruplara bomba yağdırıyor.  Cudi  Dağı zirvesinde bulunan ve derin , kayalık ve ormanlık vadilerden oluşan vede örgütün 1990 lı yıllarda kullandığı kamplarının da bulunduğu Tuşimia Vadisi ne yoğun bombalandırman altına aldı.  Cudi  Dağı bölgesinde bulunan Hisar ve Çağlayan noktalarına hakim tepelere konuşlanan tanklarla aralıksız top atışları yapılıyor. 

Güvenlik güçlerince yoğun bombardıman altına alınan  Cudi  Dağı ndaki bombardıman ve top atışları ise kameralar tarafından kaydedildi. Patlamaların etkisi 15 kilometre uzaklıktaki Cizre İlçesi nde de hissedildi. Operasyonlar nedeniyle İdil İlçesi nde bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı na kargo uçakları ile gelen özel eğitimli komandolar ise zırhlı araçlarla 23 üncü Jandarma Tümen Komutanlığı na sevkediliyor. Burada toplanan komandolar daha sonra Kuzey Irak sınır hattı başta olmak üzere operasyonların devam ettiği Bestler-Dereler , Andaç ,  Cudi  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =