Taliban dan askeri kampa saldırı: 50 den fazla ölü

CENTCOM Sözcüsü Albay Thomas , "Görünüşe göre  saldırı  , içinde Afgan askerlerinin ve muhtemelen sivillerin de olduğu bir cami ve yemekhaneye yönelikti" dedi

haberturk
0

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ,  Taliban  ın , Afganistan ın Mezar-ı Şerif şehri yakınlarındaki Afgan ordusunda ait bir  kampa   saldırı  düzenleyip aralarında Afgan askerleri ve sivillerin bulunduğu 50 den  fazla  kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CENTCOM Sözcüsü Albay John Thomas , saldırının Belh iline bağlı Mezar-ı Şerif şehrine yakın Şahin Kampı na yönelik olduğunu söyledi.

Saldırıda 50 den  fazla  can kaybının yaşandığını ifade eden Thomas , "Görünüşe göre  saldırı  , içinde Afgan askerlerinin ve muhtemelen sivillerin de olduğu bir cami ve yemekhaneye yönelikti." dedi.

Saldırı ile ilgili bilgilerin gelmeye devam ettiğini ifade eden John Thomas , söz konusu saldırıda hiç bir ABD ve koalisyon askerinin hayatını kaybetmediğini ve yaralanmadığını kaydetti.

Taliban saldırısına karşılık veren Afgan askerlerinin de  Taliban  mensubu birkaç kişiyi öldürdüğünü ifade eden Thomas , ABD nin bölgeye  askeri  destek yapmaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =