Taliban'dan askeri kampa saldırı! 50'den fazla ölü

 ABD  Merkez Kuvvetler Komutanlığı , Taliban'ın , Afganistan'ın Mezar-ı Şerif şehrine yakın bir Afgan  askeri   kampa  saldırdığını ve 50'den  fazla  kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

haber7
0

Açıklamada "Saldırı , içinde Afgan askerlerinin ve muhtemelen sivillerin de olduğu bir cami ve yemekhaneye yönelikti" denildiABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ,  Taliban  ın ,  Afganistan  ın Mezar-ı Şerif şehri yakınlarındaki Afgan ordusunda ait bir  kampa   saldırı  düzenleyip aralarında Afgan askerleri ve sivillerin bulunduğu 50 den  fazla  kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CENTCOM Sözcüsü Albay John Thomas , saldırının Belh iline bağlı Mezar-ı Şerif şehrine yakın Şahin Kampı na yönelik olduğunu söyledi.

Saldırıda 50 den  fazla  can kaybının yaşandığını ifade eden Thomas , "Görünüşe göre  saldırı  , içinde Afgan askerlerinin ve muhtemelen sivillerin de olduğu bir cami ve yemekhaneye yönelikti." dedi.

Saldırı ile ilgili bilgilerin gelmeye devam ettiğini ifade eden John Thomas , söz konusu saldırıda hiç bir  ABD  ve koalisyon askerinin hayatını kaybetmediğini ve yaralanmadığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =