BM den İdlib uyarısı!

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Paulo Sergio Pinheiro , Suriye nin  İdlib  kentinde bir "felaket yaşanabileceği" ve sivillerin tehlike altında olduğu uyarısında bulundu.

milliyet
0

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Pinheiro , BM Güvenlik Konseyi ni Suriye de inceleme yapan bağımsız BM panelinin bulguları konusunda bilgilendirken sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Suriye de krizin taraflarının çıkarlarını sivillerin güvenliğinin önüne koymaya devam ettiğini ifade eden Pinheiro , bütün tarafların Halep kuşatması sırasında ve kent düşerken ihlallerde bulunduğunu belirtti.

Tahliye anlaşmalarının ardından ise on binlerce insanın  İdlib  e ve Halep in batısına gittiğini anlatan Pinheiro , "İdlib de ağır çekimde bir felaket yaşanacağı kanaatindeyiz ve sivillerin ciddi tehlike altında olduğundan endişe ediyoruz." dedi.

Pinheiro , Halep in batısında terör örgütü el Nusra ve bazı radikal silahlı grupların varlığının bu bölgede ve  İdlib  de çatışmaları artırabileceğine ilişkin ciddi endişe yarattığını söyledi.


Etiketler: BM , idlib ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =