Tunceli  de güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen  terör operasyonda , 21 adet basma düzenekli el yapımı  patlayıcı  madde ile 170  kilogram amonyum nitrat ile hazırlanmış el yapımı  patlayıcı  madde  ele  geçirildiği  bildirildi.

milliyet
0

AA

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ,  Tunceli  de kent  genelinde terörist unsurların bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla  sürdürüldüğü belirtildi.

Bu kapsamda  Tunceli  İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerce  Nazımiye ilçesi Doğantaş Mahallesi bölgesinde operasyon düzenlendiği belirtilen  açıklamada şunlar kaydedildi:

"Operasyon kapsamında 21 adet basma düzenekli el yapımı  patlayıcı  , 2  adet büyük tüp içerisinde el yapımı  patlayıcı  için hazırlanmış 100 kilogram  amonyum nitrat , bir adet küçük tüp içerisinde el yapımı  patlayıcı  için  hazırlanmış 20 kilogram amonyum nitrat , bir adet büyük tüp içerisinde el yapımı  patlayıcı için hazırlanmış 50 kilogram amonyum nitrat , 5 adet dolu tüp , bin metre  kablo ve  çok   sayıda  yaşamsal malzeme  ele  geçirilmiştir.  ele  geçirilen malzemeler  Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile bulunduğu yerde imha edilmiştir."


Etiketler: Tunceli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =