Ülkedeki aşırı yağışların  neden olduğu toprak kayması ,  nehir   taşkını  ve çamur seli gibi felaketlerde son 3  günde ölenlerin sayısı 19 a yükseldi

milliyet
0

Kolombiya’nın Bagado kentinde , aşırı yağışların neden  olduğu  nehir  taşkınında 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

Yerel basındaki haberlere göre , ülkenin batısındaki yönetim bölgesi  Choco’ya bağlı Bagado kentinde gece boyu süren aşırı yağışlar Andaguado nehrinin  taşmasına neden oldu. Bazı bölgeleri çamur altında kalan Pasifik bölgesindeki  şehirde 2 kişi hayatını kaybederken 3 kişi yaralandı.

Manizales kentinde 19 Nisan’da meydana gelen toprak kaymasında da 17  kişi hayatını kaybetmişti. Bölgede halen etkili olan yağışlar dolayısıyla  kaybolduğu bildiren 9 kişinin aranmasına da ara verildiği duyurulmuştu.

Kolombiya daki aşırı yağışların neden olduğu toprak kayması ,  nehir   taşkını ve çamur seli gibi felaketlerde son 3 günde ölenlerin sayısı 19 a  yükselmiş oldu.

Ülkenin güneyindeki yönetim bölgesi Putumayo’nun başkenti Mocoa’da 31  Mart gecesi aniden bastıran yağmurların neden olduğu felakette ise 323 kişi  yaşamını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =