İranlı işadamı, 85 gün sonra Nusaybin de kurtarıldı

85  gün  önce fidye için kaçırılan  İranlı   işadamı  Ziyaeddin Muhammed Nejad , Mardin in  Nusaybin  İlçesi nde polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı

haberturk
0

Türkiye ye ticaret yapmak amacıyla gelen ve 85  gün  önce fidye için kaçırılan  İranlı   işadamı  Ziyaeddin Muhammed Nejad , Mardin in  Nusaybin  İlçesi nde polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Olayla ilgili gözaltına alınan 8 kişinin ifadesi sürüyor. 

İran ın Urmiye kentinde tekstil işletmeciliği yapan Ziyaeddin Muhammed Nejad , ticaret için geldiği Türkiye de daha önceden tanıştığı kişiler tarafından kaçırıldı. Kendisini kaçıran kişilerin çektiği video ile ailesinden fidye istenen Nejad , polisin sıkı çalışması ile 85  gün   sonra  kurtarıldı. 

Nusaybin deki bir evde tutulduğu tespit edilen İran uyruklu  işadamı  Nejad , sabah saatlerinde  Nusaybin  İlçe Emniyet Müdürlüğü ne bağlı Asayiş Büro ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.  Nusaybin  Devlet Hastanesi ne getirilerek sağlık kontrollerinden geçirilen Nejad , müşahede altına alındı.

POLİSE TEŞEKKÜR

Hastanede gazetecilere konuşan  İranlı   işadamı  Nejad , 85  gün   sonra  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =