15 Temmuz Şehitliği yapılmaya başlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 15  Temmuz  şehitleri anısına Edirnekapı  Şehitliği  nde bir şehitlik yapımına başlandı

haberturk
0

15  Temmuz  da hayatını kaybeden vatandaşların anısına yapılan şehitlikte Türkiye nin farklı illerinde hayatını kaybeden şehitler için sembolik kabirlerinin hazırlanacağı belirtiliyor.

Tarihi Edirnekapı  Şehitliği  ne komşu olacak alanda 15  Temmuz  un en genç şehidi Halil İbrahim Yıldırım ın ve 15  Temmuz  Şehitler Köprüsü nde motosikletiyle darbecileri vazgeçirmeye giderken vurulan Yılmaz Ercan ın kabri de bulunuyor.

Türkiye nin dört bir yanında 15  Temmuz  hain darbe girişimi gecesinde şehit düşenler anısına yapılan şehitliğin , darbe girişiminin yıl dönümünde ziyarete açılması planlanıyor.

var scr=document.createElementscr.type="text/javascript" ,scr.async=!0 ,scr.src="//mo.ciner.com.tr/assets/htplay/js/htply.js?v="+var s=document.getElementsByTagName function playManager() { if (typeof HTGlobal !== "undefined") { HTGlobal.Utils.setHTPLAYInView.call } else if (typeof HtNews !== "undefined") { HtNews.setHTPLAYInView.call ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =