İnternette adil kullanım kotası kalkıyor

Kullanıcıları mağdur eden  adil   kullanım  Noktası (AKN) uygulanmasına 1 Mayıs itibarıyla kademeli olarak son verilecek.

haber7
0

İnternet kullanımında belirli bir limit aşımından sonra devreye sokularak kullanıcıları mağdur eden  adil   kullanım  Noktası (AKN) uygulanmasına 1 Mayıs itibarıyla kademeli olarak son verilecek.

Kotalı paketlerde 02.00-08.00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN ye dâhil edilmeyecek. AKN uygulanan paketlerde , sunulan kota miktarına ulaşıldığında , AKN sonrası hız değerinin ihtiyacı karşılamadığı yönünde gelen talep ve şikayetleri değerlendiren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) gerek mobil , gerekse sabit internette AKN sonrası hız değerlerinde iyileştirme kararı aldı. Mobil internet hizmetinde , işletmeciler tarafından farklı seviyelerde AKN sonrası hız değerleri uygulanmaktaydı.  BTK  tarafından alınan karar ile AKN sonrası veri indirme hızı mobil internet için asgari 128 Kbit/s olarak belirlendi. Sabit genişbant internet hizmetinde ise AKN li tüm paketlerde , indirme hızı tek bir değer olarak 3 Mbit/sn şeklinde uygulanmaktaydı. Yapılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =