Kastamonu nun Tosya ilçesi Kaymakamı Deniz Pişkin,  her sabah bir okulda öğrenciler ile kitap okuyor

 Kastamonu   nun   Tosya   ilçesi   Kaymakamı   Deniz   Pişkin  ,  her   sabah  bir okula konuk olarak  öğrenciler  ile sınıfta  kitap  okuyor

haberturk
0

Kütüphanesiz Okul , Kitapsız Öğrenci Kalmasın sloganı ile yola çıkan Kastamonu  Tosya   Kaymakamı   Deniz   Pişkin  in başlattığı Okuyan  Tosya  Hayalim Var projesi büyük ilgi görüyor. Kaymakam  Deniz   Pişkin  ,  her   sabah  okullarda öğrencilerle birlikte  kitap   okuyor  , aynı sıraları paylaşıyor. Sabahın ilk ışığı ile evinden çıkan  Pişkin  , makam aracı ile seçtiği bir okula konuk oluyor. Sınıfa giren  Pişkin  , öğreniciler ile aynı sıraya oturarak  kitap  okuyor.

Fevzi Paşa ilköğretim okulunu ziyarete giden  Deniz   Pişkin  , okul müdürü Suat Aktürk ten kısa bir bilgi aldı. Kaymakam  Pişkin  okulun öğrenci sayısının 380 olduğunu fakat buna rağmen  okulda  kütüphane olmamasının şaşkınlığını yaşadı.

cbgAds.AdsInline

Proje hakkında kısa açıklama yapan Kaymakam  Deniz   Pişkin  , "Kısa bir zaman önce ilçe genelinde başlatmış olduğumuz Kütüphanesiz okul kitapsız öğrenci kalmasın kampanyası çerçevesinde sadece sabahları okuma saatlerine okullara uğrayarak değil akşamları da kahvehanelere giderek oralarda vatandaşlarımız la  kitap  okuyacağız. Bildiğiniz gibi kahvehaneler özünde kıraathane bizler tekrar özüne döndüreceğiz. Okuyan bir  Tosya  hayalim var demiştim bunun için çaba sarf ediyorum , o ideale doğru yürüyorum. Ve bunun buradaki son günüme kadar sürecek olan bir ideal olduğunu biliyorum " dedi.

Kaymakam  Deniz  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =